Aromaterapie3

Aromaterapie kterou se zabývám, se používá jako doplněk k běžné léčbě, nebo tam, kde je nemoc možné zastavit samoléčbou.
V lékárně Vám můžu namíchat, nosné kapky, oleje na potírání bolavých částí tela, mazání na průdušky, krémy, čípky, globule, nebo přípravky k inhalaci.
V rámci lékárny mám K dispozici lékopisné éterické oleje a rostlinné oleje vhodné k výrobě léčivých přípravků.Při výrobě využívám vědomosti o chemickém složení olejů, tak poznatky z tradiční čínské medicíny a propájím je s individuální reakcí klienta na vůni.

Kde aromaterapie pomáhá

Onemocnění dýchacích cest
Dá se říct, že většina éterických olejů je antibakteriální, proto je možné vytvořit spoustu různých směsí a tím se chránit proti rezistenci, se kterou se potkáváme při antibiotické léčbě.

Pokud chceme posílit dýchací cesty používáme jehličnany do aromalampy nebo difuzéry. Moje oblíbená je borovice, pro malé děti jedle a pro školáky smrk.
Recept: naplníme aromalampu vlažnou vodou a přidáme 5 kapek Jedle.
Rýma: proti rýmě připravuji olejové nosní kapky. Na rozdíl od běžných kapek proti rýmě, nesnižují prokrvení nosní sliznice, co vede k jejímu poškození při delším používání. Olejové nosné kapky vyživují nosní sliznici a éterické oleje v nich obsažené působí antibakteriálně, protivirově, podle zvolené kombinaci éterických olejů.

Kašel: Známe různé typy kašlů, proto se používají i různé kombinace éterických olejů v rostlinných olejových základech, kterými potíráme hrudník, záda a plosky chodidel. Nebo využíváme inhalace.

Na kašel spojený se silným zahleněním se hodí kombinace éterických olejů s jehličnanů a eukalyptů.Při suchém kašli je vhodné namíchat kombinaci s obsahem oleje s tymiánu, yzopu, nebo niaouly, které patří mezi silné antibakteriální oleje na průdušky a je možné je používat i jako doplněk k antibiotické léčbě. Mají s antibiotiky synergický efekt, takže se uzdravíte rychleji a průběh onemocnění bude mírnější.

Chřipka: chřipka je virové onemocnění. Antibiotika tady nezabírají, nejlepší je ji vyležet a dbát na to, aby sme nenakazili i ostatní. Pomocí éterických olejů můžeme pročistit vzduch v místnosti. Používají se k tomu aromalampy, nebo difuzéry, kde se kapou 100% neředěné éterické oleje. Na dezinfekci vzduchu se hodí: eulalypty, citrón, borovice,nebo vavřín.
Při chřipce se objevuje horečka, bolestivost, kašel, rýma a to vše je možné zmírňovat pomocí aromaterapie.

Záněty dutin: Když jsou nosné a čelné dutiny ucpané a sekret nejde ven, často k tomu bolí hlava a hrozí punkce. Aromaterapie nabízí možnost snížit otok sliznic potíráním dutin směsí olejů, v které se nejlépe uplatňuje proti otoku rozmarýn, máta peprná. Éterické oleje jsou díky své těkavosti schopné proniknout až do místa zánětu a aktivně proti němu působit.

Angína: bolest v krku a zvětšené lymfatické uzliny. Tady pomáhá směs zázvor s citrónem.
Jedle do vody na kloktání.

 

Aromaterapie Alchemi

Alchemi je tvoření nových vůní, léčivých a kozmetických olejů v prostředí lékárny.

 Alchemi je možnost pro Vás učit se aromaterapii, skloubit vědomosti s intuicí a vytvořit si vlastní vůni, vlastní kosmetiku, nebo přípravky kterými udržujete zdraví ve Vaší rodině.