Péče o děti pomocí éterických olejů při onemocněních dýchacích cest přírodní cestou

Také rádi chodíte s dětmi do lesa? V horách a lesích se nám dobře dýchá. Stává se, že ze města odcházíme s rýmou a kašlem, a v horách se uzdravíme a načerpáme energii. Proč je tomu tak? Představte si, že jste v lese. Zavřete oči a  vnímejte vůně. Jak voní jedle, borovice, nebo smrk? Která vůně se vám líbí nejvíc? Svěží, balzámová, nebo spíše kafrová? Dýchejte z plných plic elixír, který uzdravuje a potěší i vaše smysly.
Proto na prvním místě doporučuji jezdit do hor, jako prevenci onemocnění dýchacích cest v každém věku.
Ne vždy máme možnost odejít na výlet ze města. V takové situaci není nic jednoduššího než si namíchat vlastní vůni lesa z éterických olejů doma. Pokud se s aromaterapií setkáváte poprvé, doporučuji vybrat si éterický olej JEDLE BALZÁMOVÉ.
JEDLE BALZÁMOVÁ
Éterický olej jedle balzámové se získává parovodní destilací z jehličí. Její vůně je svěží, jemná a balzámová. Za jejími účinky stojí alfa a beta pinén, delta karén a bornylacetát. Jedle zlepšuje přenos kyslíku v těle, čistí průdušky a usnadňuje vykašlávání. Hodí se na vlhký, ale i suchý kašel. Odstraňuje bolest na hrudníku způsobenou kašlem. Je celkovým tonikem a pomáhá obnovovat energii při vyčerpání.
 
Nejjednodušší způsob jak tento éterický olej použít, je nakapat 5 kapek do aroma lampy, ultrasonického difuzéru, nebo jiného typu difuzéru kde počet kapek volíte dle návodu. Difuzér necháme v pokoji působit 10 až 15 minut. Tímto způsobem pročistíte vzduch v místnosti, a ulehčíte svému dýchání.
Tuto metodu můžete používat u dětí od 3 let. Pokud používáte aroma lampu, buďte opatrní!